Kategoriler
Dizi İncelemesi Main page

Aşk 101 bir neslin analizi

Netflixin 3,5. türk dizisi olan Aşk 101 çok beğenildi ama saçmalıklarınada doyum olmadı. Bu arada saçmalıklara başlamadan önce DİZİDE GAY KARAKTER YOK. Şimdi devam edelim. Mesela benim babam o yıllarda lise okumuş birisi ve şunları diyor:

“Eğer saçımız elimizi koyduğumuzda bir parmak üsteyse tren yolu yapıyorlarmış saçlarına aynen şu görsel gibi:

Tamam dalgamızı geçtikten sonra artık gerçek yorumlarımı yapabilirim. Adamlar izleyince bu gibi hataları affettiyorlar, yani seyir zevki düşmüyor. Herkes yani çoğunluk Sinan karakterini çok sevdi. Bence bunun sebebi insanların söylemek istemediği şeyleri çok rahat bir şekilde söylüyor. Mesela,” Biz babadan böyle gördük.” lafını öyle bir açıklıyorki benim aklımdakinin anlamını tam söyledi.

Konu bakımından bakacak olursak çok saçma bir konusu var çünkü okuldan attılmamak için onlara oy veren hocayı başka bir beden öğretmenine aşık etmeye çalışıyorlar ama aşık etmeye çalıştıkları hocanında öküzden farksız bir nişanlısı var. Evet bunları söyleyince lan bu bizim televizyonda izlendiğimizden bir farkı yok diye bilirsiniz. Aslında doğru çünkü bu diziyi yapan Ay Yapım, Netflix değil o yüzden parasal açıdan çokta iyi bir durumu yok.

Oyuncuların oyunculukları için söyleye bileceğim tek şey şudur:

Kısacası Aşk 101 batığınızı çıkarıp çerezlik izlenebilecek bir dizi. Yeni dizi film tavsiyelerinizi yorumlara yazın.

Translate »